×


Nominacja do nagrody Prezes roku

W dniu 6 marca 2013 roku odbyła się gala podsumowująca  wyniki rankingu „Byki i Niedźwiedzie”,  organizowanego przez Gazetę Giełdy „Parkiet”, poświęcona  najlepszym spółkom giełdowym, menedżerom, analitykom i instytucjom rynku kapitałowego minionego roku. Prezes Leszek Jurasz został nominowany w kategorii prezesa roku  i znalazł się w gronie pięciu menedżerów, szczególnie zasłużonych dla kierowanych przez siebie firm i ich akcjonariuszy.
W uzasadnieniu nominacji wskazano m.in. że prowadzona przez Pana Jurasza od 2001 roku spółka, zawsze bardzo rzetelnie prowadziła politykę informacyjną, mimo że przez długie lata nie była w centrum uwagi inwestorów.
Zetkama to jedna z niewielu firm, które regularnie publikują prognozy wyników – i nie mają problemów z ich realizacją.
Spółka na giełdzie jest od 2005 roku na większą uwagę inwestorów czekała do 2011 r. Do września 2012 roku jej akcje podrożały o ponad 250 proc. Po krótkiej jesiennej korekcie kurs znów rośnie. Rynek docenia efekty przejęć.
ZETKAMA od 2008 roku  tworzy i rozwija grupę kapitałową skupiając podmioty w branży metalowej, pod wodzą Leszka Jurasza z producenta armatury przemysłowej stała się grupą oferującą szeroką gamę wyrobów metalowych, m.in. elementy złączne, podzespoły do motoryzacji. Prezes nie bał się przejmować podmiotów wymagających restrukturyzacji, ale z dużym potencjałem wzrostu.
W 2012 roku Zetkama wypłaciła akcjonariuszom pierwszą w historii dywidendę.